

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 12 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1183
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12931
Ext.Price$0.12931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12931 | $0.12931 |
| 10 | $0.11568 | $1.15680 |
| 50 | $0.10349 | $5.17450 |
| 100 | $0.09193 | $9.19300 |
| 500 | $0.08167 | $40.83500 |
| 1000 | $0.07299 | $72.99000 |
| 3000 | $0.06524 | $195.72000 |
| 5000 | $0.05831 | $291.55000 |
